Ako vyčistiť aj silne znečistenú zámkovú dlažbu?

ilustračné foto: Dalito.sk
PR -

O obľúbenosti zámkovej dlažby svedčí aj fakt, že ju možno nájsť na mnohých pozemkoch. Tento typ dlažby je pekný na pohľad a aj praktický. Pokládka zámkovej dlažby je pomerne jednoduchá a aj jej prípadná oprava môže byť naozaj rýchla.

Bežný čistič si so silným znečistením neporadí

Keďže zámková dlažba znesie pomerne vysoké zaťaženie, je možné ju využiť nielen na chodník okolo domu, ale aj na príjazdovú cestu ku garáži. Má potenciál vydržať dlhé roky, ale aby slúžila a najmä vyzerala ako nová, vyžaduje si pravidelnú údržbu.

Táto údržba však nie je vždy jednoduchá, ako napríklad čistenie rámov moderných drevohliníkových okien. Iste aj pri zámkovej dlažbe si veľakrát vystačíte s bežným čističom, ale je tu podstatne vyššie riziko silnejšieho znečistenia, na ktoré bežný čistič nestačí.

Medzi takéto nečistoty patria najmä tie ropného pôvodu. Môže ísť o pohonné hmoty, oleje, ale tiež napríklad šmuhy od asfaltu. Ako si poradiť s takýmto odolným znečistením? Odpoveďou je silný čistič zámkovej dlažby TENZI.

Jednoduché a efektívne čistenie

TENZI Čistenie zámkovej dlažby 1 je dvojzložkový koncentrát, ktorý zámkovú dlažbu zároveň čisti aj odmasťuje. Obzvlášť v okolí vašej garáže alebo napríklad aj záhradnej dielne určite nájdete mnohé škvrny, s ktorými si neviete poradiť. Ale s týmto čističom to zvládnete.

Použitie je pritom veľmi jednoduché. Koncentrát stačí premiešať, aby sa obe jeho fázy spojili a následne zriediť s vodou tak, aby vo výsledku roztok obsahoval 5 – 10 % koncentrátu. Na znečistený povrch sa nanáša rozprašovačom alebo penovým nadstavcom a necháva sa pôsobiť 5 – 15 minút.

Po tomto čase je potrebné čistič opláchnuť horúcou vodou (70 – 80 °C) pod vysokým tlakom. V ideálnom prípade môžete využiť aj horúcu paru (130 °C). A ak si chcete do budúcna značne uľahčiť ďalšie čistenie, nezabudnite vyčistený povrch impregnovať.

Môže vás zaujať: